Aguerro mposht i vetëm Arsenalin, City kërcënon Liverpool

0
117

Manchester City ka mposhtur me rezultatin 3-1 Arsenalin dhe i është afruar Liverpoolit me vetëm 2 pikë, që ka një ndeshje për të zhvilluar kundër Ëest Ham.

Golin e parë e shënoi që në sekondën e 47, teksa për miqtë shënoi Koscielny në minutën e 11.

Kur gjithçka u mendua se do të shkonte në barazim në pjesën e parë ishte shërish Aguerro që shënoi në minutën e 44, dhe pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2-1 për vendasit.

Në minutën e 61 Agurre vulosi edhe rezutatin përfundimtar të takimit me golin e tretë personal dhe të tretin për ekipin e tij.

Më këtë fitore djemt e Guardiolës ndodhen vetëm 2 pikë pas Liverpool, teksa Arsenal ka kaluar në vend të gjashtë pasi është kaluar nga United që ka një pikë më shumë se ‘topçinjtë’ dhe 2 më pak se Chelsea i vendit të katërt.