Shpërthen Elton Deda: Unaza e Fierit, kjo njollë turpi e çdo qeverie! Pushime të mbara kampiona…

0
127

Këngëtari i njohur, Elton Deda, është shprehur i revoltuar për faktin se prej vitesh, Unaza e Fierit zvarritet dhe nuk po përfundon, duke krijuar një trafik të tmerrshëm.

“Unaza e Fierit! Kjo njolle turpi e çdo qeverie!

Turiste e femije te pafajshem duke u dergjur makinave ne pisk te vapes.

Shofere amatore qe e bejne lemsh trafikun.

Vetem per nje bypass torturohen njerezit e shkrete.

Perveç kesaj, ka gjithmone nje vend te sqetlla e njerit qe hipen ne ashensorin tim per ata, qe nga makinat me targa te turli vendesh, hedhin letra, kanaçe, shishe uji, pampersa dhe ishalla hidhen dhe vete ndonje dite.

Pushime te mbara kampiona”, shprehet ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here