Përfundon pjesa e parëLuftëtari – Partizani, Ramadani ndëshkon me penallti të ‘kuqtë’

0
173

Partizani e nis nga Gjirokastra ndjekjen ndaj Kukësit. Të kuqtë sfidojnë Luftëtarin me misionin për të mbajtur hapin e rivalëve verilindorë, të cilët dje mposhtën Vllazninë.

Pjesa e parë

45+1′ Mbyllet pjesa e parë me avantazhin e Luftëtarit.

45′ GOL! Shënon Luftëtari. Ramadani nuk gabon nga pika e bardhë duke kaluar vendasit në epërsi. 1-0.

44′ Penallti për Luftëtarin. Behar Ramadani depërton në zonv dhe pengohet nga Sodik Atanda. Për arbitrin nuk ka dyshim: penallti dhe karton i verdhë për mbrojtësin nigerian.

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here