Franca “prish” magjinë e zezë, triumfon ndaj Gjermanisë

0
190

Gjermania dhe Franca u  përballen sot në mbrëmje (ora 21:00) në takimin e vlefshëm për gjysmëfinalen e “Euro 2016″
Franca friumfon  ndaj Gjermanisë në pjesën e dytë me 2 gola të Grizmanit. Sulmuesi shënoi golin e dytë për “gjelat” në minutën e 72’ të pjesës së dytë. Një gabim i mbrojtjes gjermane çoi një top në këmbët e Grizmanit në zonën e rreptësisë, që nuk e pati të vështirë të realizonte dopietën e tij në këtë sfidë.

Në minutën e 61′ të lojës trajneri trajneri gjerman aktivizoi Shkodran Mustafin në vend të Boateng. Ky i fundit u dëmtua duke lënë fushën e blertë. Lëv provoi një tjetër zëvendësim pesë minuta më pas, duke futur në lojë Gëcen në vend të Kan. Ndërsa Deshamp iu përgjigj duke futur Pajenë në vend të Kantesë.