Florian Marku shpallet kampion bote në WKU Kick-Box

0
210

Një tjetër sportist shqiptar shkëlqen në arenat e Gjermanisë, duke fituar titullin kampion bote në WKU kick Box. Florian Marku arriti t’i rrëmbente gjerdanin e artë hollandezit me KO  në raundin e parë.

Marku është një kiks bokser shumë i zhdërvjellët, eksploziv dhe shumë premtues, i cili i sukseset më të mëdha i ka arritur në K-1, por me suksesin e fundit ambiciet e tij shkojnë shumë më larg.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here