Vdes njeriu më i moshuar në botë

0
133

i moshuariJaponezi, Jiroemon Kimura, 116 vjeç, vdiq dje, bënë të ditur sot burime mediatike vendase. Kimura hyri në Librin Guinness të Rekordeve dhe mori urimet nga kryeministri japonez, Shinzo Abe. Ai ishte personi më i moshuar në botë. U lind më 19 prill të vitit 1897, Kimura punoi rreth 40 vjet në postën japoneze dhe pas daljes në pension ai iu përkushtua bujqësisë deri në moshën 90-vjeçare.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency