Standard.al

Kap peshkun e frikshëm që sapo ka gllabëruar një oktapod…

0

Ky i ri ka fotografuar një peshk i cili ka gojën hapur, dhëmbë të mprehtë dhe një pamje vërtet të frikshme pasi duket se nga goja e tij dalin tentakula.

Matthew Mertz, 24 vjeç, kapi imazhin muajin e kaluar ndërsa po peshkonte rreth një e gjysmë milje larg bregdetit të Santa Cruz, Kalifornia, në Oqeanin Paqësor.

Matthew, nga Palo Alto, CA, tha: “Ky peshk duhet të ketë ngrënë atë oktapod para se ta godiste grepi, sepse ishte në gjendje gati të përsosur në gojën e tij; madje në fillim mendova se ishte akoma gjallë”.

Peshku ishte i gjatë rreth 27 inç dhe ishte gjahu i parë atë ditë për Mateun.

Që nga kapja e tij, më 5 gusht 2017, Matthew u ka treguar fotografitë e peshkut një grupi të miqve të tij që janë habitur jo pak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.