Standard.al

Pse u detyrua të dilte vetë hapur? Patozi mbledh grupin themelues të partisë “Bindja Demokratike”

1

 Një ditë para regjistrimit në Gjykatën Administrative, Astrit Patozi ka mbledhur grupin themelues të Bindja Demokratike.

Të pakënaqurit e Partisë Demokratike kanë përgatitjet për krijimin e një partie të re politike. Në drejtim të saj pritet të jetë Astrit Patozi. Rreth orës 19:00 grupi i të pakënaqurve ka nisur takimin për konstituimin e forcës së re politike.

Partia më e re në radhët e opozitës, Bindja Demokratike, duket se do të drejtohet nga ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi.

Ky i fundit prej orës 19:00 ndodhet në një takim me ish-eksponentë të tjerë demokratë, të cilësuar si të pakënaqurit dhe kritikët e Bashës.

Në përfundim të takimit pritet një deklaratë për mediat.

Bindja Demokratike pritet që të regjistrohet nesër në gjykatën e Tiranës si forcë politike dhe më pas vendimi kalon në KQZ për tu regjistruar në zgjedhjet  vendore të 30 qershorit.

1 Comment
  1. linda says

    O Patos do maresh rikun….

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.