Standard.al

Vetëm për 15 ditë kjo recetë do t’ju ndihmojë të zbehni të gjitha rrudhat!

0

Ja receta që eliminon rrudhat duke përdorur farat e anisës, që i gjeni në çdo supermarket, dyqan të erëzave dhe bimëve mjekësore:

Përbërësit:

4 lugë çaji fara anise pluhur (ju mund ta blini atë në çdo supermarket)

1 gotë me ujë të ngrohtë

Si ta bëni:

Ju duhet së pari të zieni ujin dhe më pas shtoni farat e grimcuara. Ziejeni për 10 minuta dhe pastaj hiqeni atë nga zjarri dhe lëreni atë mënjanë.

Mbulojeni me një kapak. Lëngu do të bëhet një masë e plotë dhe do të keni mundësi ta përhapni lehtësisht në fytyrë, si një krem.

Si ta përdorni:

Ju mund të aplikoni këtë përzierje me një pambuk ose ta përhapni me gishtat tuaja në fytyrë. Ju mund ta aplikoni këtë krem ​​sa herë të doni.

Në 15 ditë kjo recetë do t’ju ndihmojë të zbehni të gjitha rrudhat!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.