Standard.al

Vajë ulliri dhe sheqer, ilaçi që i duhet trupit tuaj

0

Nëse jeni një nga ata njerëz që e doni trupin tuaj të jetë i butë dhe të duket i ri në çdo kohë, atëherë kjo është diçka shumë e thjeshtë.

Për ta arritur këtë ju duhet vetëm 1 minutë. Vetëm kështu do të mund të keni lëkurën e butë dhe trupin e një fëmije.

Ju mund të përgatisni një recetë me 2 përbërës që janë gjithmonë në kuzhinën tuaj. Do të krijoni një krem natyral që heq të gjitha papastërtitë, shtresat e qelizave të vdekura dhe ushqen lëkurën.

Përbërësit:

1-2 lugë gjelle vaj ulliri

2 lugë gjelle sheqer

Udhëzime:

Gjëja e parë që duhet të bëni është të hidhni sheqerin në dorën tuaj dhe më pas vajin e ullirit. Në rast se dëshironi mund ta zëvendësoni edhe me vaj kokosi. Më pas aplikojeni në duar dhe në të gjithë trupin. Fërkojeni mirë, ngadalë që të largoni papastërtitë. Shpëlajeni me ujë dhe aplikoni një locion trupi, të preferuarin tuaj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.