Standard.al

Itali, dënohet për pedofili shqiptar

0
Ulian HasaUlian Hasa, 40 vjecari shqiptar banues në Fano të Italisë, u shpall fajtor për pedofili nga Gjykata e Ankonës dhe u dënua me 8 vjet burg.
Ai u arrestua nga policia në flagrancë teksa po kryente marrëdhënie seksuale me një 13-vjecar të cilin e kishte dehur me pije alkoolike më parë.
Hetimet zbuluan se Hasa prej kohësh abuzonte me minorenë të moshave 13 deri në 16 vjec me të cilët më pas ruante kontaktet me anë të Facebook-ut.
Në disa raste ai paguante viktimat e tij me shuma të vogla nga 3 deri në 20 euro ose me cigare.
Gjykata italiane vendosi gjithashtu që pas përfundimit dënimit ai do të dëbohet përgjithmonë nga vendi fqinj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.