Saturday, July 13, 2024

parashikimi i motit

Ja si do të jetë moti këtë fundjavë

 Moti sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet....

A do te kete prape shi? Ja si do te jete moti per sot...

 Ndonëse një pjesë e madhe e vendit dje u përfshi nga reshjet e shtiu, dita e sotme paraqitet me mot disi më të qëndrueshëm.Sipas...

Lajm i mire per te gjithe ju qe keni planifikuar fundjaven

Pas rënies së temperaturave me disa gradë këtë javë, sinoptikanët parashikojnë një rritje të lehtë të tyre me 2 gradë C gjatë ditës së...

Keni bëre plane per fundjaven? Ja çfare duhet te keni parasysh per motin

Ndonëse vendi ynë këto dy ditë ka pësuar ulje të temperaturave, në fundjavë situata pritet që sërish të ndryshojë. Sipas të dhënave që jep...

Luhatje temperaturash, filloni te visheni trashe

Edhe pse kjo javë ka nisur me temperatura më të ulëta nga javët e tjera, sipas Meteoalb ditën e enjte (sot) temperaturat do të...

Te fundit