Anulimi i mbledhjes/ Reagon deputeti i LVV: Edi Rama edhe vizat na i vendos, po të mos frikësohej se i rrezikohet pushteti !

0
154

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Gola, ka reaguar pas anulimit të mbledhjes së përbashkët ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë.

Gola ka thënë se ky vendim i kryeministrit shqiptar, Edi Rama, nuk është për t’u çuditur.

Sipas tij, i njëjti do të kishte vendosur edhe regjim të vizave për Kosovën, “po të mos kishte pasur frikë që mund t’i rrezikohet pushteti”.

“S’ka çka m’u çuditë. Edhe vizat t’i kish vendose po t’mos kishte pasur frikë që mund t’i rrezikohet pushteti nga aktivizimi i atij pak delli të mbetur kombëtar, te pluhurosur trash nga të dyja anët e kufirit”, shkruan ai.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here