“Përdorimi i makinës është kthyer në ankth për qytetarët” , Vasili: Taksat mafioze dhe gjobat do të marrin fund pas 14 Majit!

0
102

Nga Petrit Vasili: 

Taksa mafioze “e fshehte” me parkingjet dhe gjobat do te marrin fund ne Tirane!

?  PERGJYSMIMI I TARIFAVE TE PARKINGUT DHE MINIMIZIMI I GJOBAVE

Gjoba, gjoba dhe vetem gjoba kjo eshte fytyra e policise bashkiake te Tiranes se Veliajt.

▪️Tarifa parkingu te çmendura dhe qe zhvasin xhepin e qytetareve te thjeshte.

▪️Gjoba te renda edhe pse ka kaluar nje minute nga koha e parkimit.

▪️Gjoba edhe kur aplikimi i qytetarit per parkingun eshte bere korrekt, por sistemi nuk e ka marre.

▪️Gjoba per parkingun gjoja te gabuar, kur qytetari ndalet te bleje dicka ne farmaci apo cdo dyqan tjeter.

Perdorimi i makines eshte kthyer ne ankth per qytetaret e Tiranes‼️

Makinat private, qe mbahen me aq sakrifica nga qytetaret jane mjeti i vetem per te levizur e kryer punet e perditshme.

Ne kushtet e nje trasporti publik primitiv, qe nuk mbulon zona te tera te Tiranes, i ngadalte, pa kushte dhe burim aksidentesh, vendosja e gjobave per parkingun dhe qindra mijra gjobat ne teresi jane nje agresion i vertete ndaj qytetareve te Tiranes prej banditeve te Veliajt me uniforme.

▪️Eshte krim te mbushet arka e Bashkise se Tiranes me miliona dollare nga gjobat e Parkingut qe jane djersa e qytetareve te thjeshte.

▪️Krahasuar me bashkitë e tjera, Tirana mbledh 20 herë më shumë të ardhura nga gjobat se Durrësi dhe gati 37 herë më shumë sesa Shkodra, Fieri dhe Vlora të marra së bashku.

▪️Gjobiten çdo muaj mesatarisht deri ne 25 mije familje.

Skenat me Xhandaret e paturp te Policise Bashkiake, qe shfaqen vetem per gjoba duhet te marrin fund.

Nuk mund te paguajne qytetaret e Tiranes taksa e tarifa per nje Polici bashkiake gangsteresh arrogantë, jo profesionistë dhe frikacakë, qe jane trima me qytetarin e thjeshte dhe ja mbathin me te katra perpara vagabondeve dhe te forteve.

Turp.Nuk mund te paguajne taksa, qe policia bashkiake te beje bodigardin e Erion Veliajt me dhjetra pokice rreth tij sikur te ishte Al Capone i qytetit dhe jo kryebashkiak i Tiranes.

?  PERGJYSMIMI I TARIFAVE TE PARKINGUT DHE MINIMIZIMI I GJOBAVE

#14_Maj_Gjobat_Marrin_Fund

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here