E akuzuan se qëndron pas çështjes së Aeroportit, Meta reagon ashpër: Përgjigjen Qeverisë së 1 prillit do të ia jap nga Vlora

0
2

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në facebook ka reaguar për akuzat që ministrja Balluku, Kyeministri Rama apo segmentë të tjerë të qeverisë se qëndron pas cështjes së areoportit.

Meta shkruan se përgjigjen qeverisë së 1 prillit do të tia japë nga një konfercë për shtyp nga qyteti i Vlorës.

Presidenti shkruan në rrjetin social:

Qeverisë së 1 Prillit do t’ia jap sot pasdite nga Vlora përgjigjen për çështjen e Aeroportit të Rinasit, si çështje shumë e rëndësishme e sigurisë kombëtare dhe e detyrimeve ndërkombëtare.
Nëse është hapur Aeroporti i Vlorës, konferencën e shtypit do e bëjmë atje, por nëse jo, në një ambient tjetër të përshtatshëm për të cilin gazetarët do të njoftohen në kohë.
Ftohet dhe “Tërmeti” të marrë pjesë për shkak të përvojës së tij me aeroportet, fluturimet dhe jo vetëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here