‘Fermerët nuk duan duan privilegje, as aeroporte’/ Bardhi: Pse duhet fermerët të zhyten nga kriza në krizë, vetëm pse qeveria u ka kthyer kurrizin?

0
5

Drejtuesi politik i PD në qarkun e Elbasanit Gazment Bardhi ka zhvilluar një takim me fermerët në Lumas të Cërrikut, ku ka theksuar se malli u ngelet stok, ose e shesin nën kosto.

 

Postimi i plote

Në Lumas të Cërrikut nuk duan privilegje, as aeroporte. Duan mbështetjen e qeverisë për mundin dhe djersën e tyre!
Malli u ngelet stok, ose e shesin nën kosto.
Pse duhet fermerët tanë të zhyten nga kriza në krizë, vetëm pse qeveria u ka kthyer kurrizin, dhe i jep paratë një grushti klientësh dhe oligarkësh?!
Kjo do të marrë fund më 25 Prill!
Përkrahje financiare sipas prodhimit, pa kritere përjashtuese, pa burokraci.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here