Denoncim nga kandidatja e LSI: Niko Peleshi mashtron të rinjtë Korçar…

0
16

Kandidatja e LSI në Korçë, Esmeralda Seidollari ka denoncuar premtimet e pambajtura nga kandidatët e PS në këtë qark. Në një postim në Facebook Seidollari thotë se Niko Peleshi ka mashtruar të rinjtë.
“Niko Peleshi mashtron të rinjtë Korçar.
Të rinjtë janë të papunë në Korçë për shkak të politikës klienteliste të rilindjes.
LSI, si e vetmja forcë politike që ka në fokus të rinjtë, do të krijojë mundësi punësimi me paga të mirëpaguara për ta, do të rrisë standartin e jetesës, duke ndaluar hemoragjinë e largimit të të rinjve nga Korça dhe Shqipëria
Vota LSI!”,- shkruan Seidollari në një postim në Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here