Panik në Vjenë/ Alarmohen qytetarët pas të shtënave me armë dhe thirrjes së…

0
113

Në mëngjesin e sotëm, një makinë e cila kishte ngritur zërin e kasetofonit, ka shkaktuar jo pak polemika në Vjenë.

Përmes një videoje të postuar në Twitter vërehet një makinë, nga e cila dëgjohen të shtëna armësh dhe thirrja e ezanit.

Krahas videos shkruhej:

“Çfarë po ndodh atje? Të Dielën në mëngjes një makinë me mbrojtjen e policisë lëviz nëpër rrethin e 8-të dhe luan të shtëna me zë të lartë nga një altoparlant dhe më pas myslimanët thërrasin për lutje. Përmes një muezini. A ka ndonjë shpjegim për këtë? Provokim?”

Banorët e Vjenës janë shprehur shumë të shqetësuar dhe kanë kërkuar sqarim nga policia.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here