Meta i përgjigjet Iljazit: Ja pse jam i shqetësuar për shkeljen e Marrëveshjes së 5 Qershorit

0
4

Presidenti Ilir Meta eshte sot i ftuar ne Zonë e Lirë per te koemntuar zhvillimet e fundit politike dhe akutale.

Analisti Ervis Iljazi beri kete pyetje:

Z. President pse dukeni me i shqetesuar ju per prishjen e Marrevehsjes se 5 qershorit, se perfaqesuesit e Opozites?

Meta: Une kam shqetesim qe qytetaret shqipar te kene mundesi qe te votojne te lire, te qete, pa kercenime dhe shantzhe. Kushtetuta ja ka dhene Presidentit dekretimin per zgjedhjet e pergjithshme dhe lokale, ne momentin qe qeveria cenon lirine e zgjehdjeve, sigurisht une do jem i shqetesuar per vijshmerine e tyre.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here