Presidenti takon kryeministrin e ri!

0
4

Nga: Erges Eskiu

Kushdo qe di dhe do lexonte gjuhen jo-verbale do te kuptonte shume mire mesazhin e ketij takimi. Mjafton edhe vetem nje foto per te marre te gjithe mesazhin.

Pas tentativave te muajve te fundit per te perçare opoziten, per pazare qe nuk njohin asnje parim nga ana e kryeministrit ne detyre, ne deshperim, per te shpetuar pushtetin e vete, vjen ky takim ne Presidence ku presidenti i shteti z. Ilir Meta mirepret kryetarin e opozites z. Lulzim Basha ne sallen ku piktura e madhe tregon beselidhjen e burrave te shtetit shqiptar.

Me kete takim z. Ilir Meta dhe z. Lulzim Basha, kane shuar çdo iluzion te kryeministrit ne detyre dhe ithtareve te tij, se mund te perçaje opoziten, apo se mund te arrije marreveshje me ndonjerin prej tyre. Ata tashme kane nje beselidhje, te cilen me se miri e tregon piktura. Qendrimi i drejte, buzeqeshja, duart e kryqezuara, veshja terresisht formale, flamuri shqiptar jane detaje, qe e plotesojne mesazhin e ketij takimi. Sot e tutje presidenti e ka bashkepunimin institucional vetem me Lulzim Bashen, i cili pritet te konfirmohet kryeminister i vendit ne zgjedhjet me te para. Rrotacioni politik tashme eshte i padiskutueshem. Dite me te mira do te vijne per Shqiperine dhe shqiptaret.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here