Eksperti i Çështjeve të Sigurisë Ndërkombëtare: Plani për ndarjen e Dardanisë, lajmi i hidhur. Do të bëjmë gjithçka për të demaskuar këta njerëz të korruptuar

0
7

Eksperti i Çështjeve të Sigurisë Ndërkombëtare, Dritan Demiraj ka reaguar nepemjet nje statusi ne Facebook, pas publikimit nga BIRN te planit per copetimin e Kosoves.

Demiraj shprehet se si diaspore shqiptaro-amerikane nuk do te lejojne keta njerez te korruptuar te arrijne qellimet e tyre.

Postimi i plote:

Te nderuar miq!

Lajmi i djeshem i te gjithe gazetave ne lidhje me zbulimin e dokumentave ku dy “udheheqesit” boterore bashke me vellain e tyre serb Vucic po lobojne ne Europe per ndarjen e Dardanise eshte lajmi me i hidhur.

Mendoni o popull se kujt ia keni dhene voten per tju drejtuar dhe udhehequr? Dy sulltaneve qe jo vetem nuk ju kane udhehequr, por vetem ju kane varferuar dhe vjedhur cdo prone publike shqiptare.

Duke mos mjaftuar kjo, tani duan te falin edhe token dhe pasurite kombetare, per te cilat kane derdhur gjakun mijera deshmore. Mendoj se ka ardhur koha qe gjithe populli Shqiptar ne te dy anet e kufirit te bashkohet dhe ti hedhe ne koshin e plehrave keta tradhtare te Kombit.

Ne si diaspore shqiptaro-amerikane do bejme gjithcka, sic edhe e kemi bere deri tani ne nivelet me te larta te administrates amerikane, ne Kongres, Senat dhe deri ne Shtepine e Bardhe per te demaskuar keta njerez te korruptuar, tashme te demaskuar ne te gjithe perendimin.

Keta bashkepunetore te armiqve tane shekullore, nuk mjaftohen me te keqiat qe kane bere deri tani, varferine, korrupsionin galopalt, krimin, trafiqet e droges, vrasjet, largimin e shqiptareve jashte vendit, etj por duan te realizojne edhe aktin e fundit te tradhtise, copetimin e trojeve entike sikur te mos mjaftoje qe prej 120 vitesh trungu i Kombit vetem eshte zvogeluar.

Nuk do ti lejojme asnjehere.

D.D. Michigan.

Fotografia e Dritan Demiraj

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here