Martin Henze i përgjigjet ambasadorit të BE: Ju e dini që qeveria Rama është pjesë e karteleve ndërkombëtare të drogës

0
266

Martin Henze, këshilltari ekonomik pranë CDU-së në Gjermani, ka reaguar ne rrjetin social Twitter ndaj ambasadorit të BE në Tiranë, Luigi Soreca lidhur me procesin e integrimit të Shqipërisë.

Henze i shkruan ambasadorit, se si diplomat ka dieni nga shërbimet inteligjente për problemet që ka qeveria e Shqipërisë më drogën dhe me korrupsionin.

“Ambasador, siç ju jeni në dijeni, qeveria (“Rama”) në bazë të informacioneve nga shërbimet inteligjente është shumë e korruptuar dhe ka lidhje të afërta me kartelet ndërkombëtare të trafikut të drogës. Tani Rama kërkon të legalizojë dhe kanabisin  duke e kthyer këtë në një nga proceset më të mëdha të pastrimit të parave”,- shkruan Martin Henze.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here