Ish-ambasadori “shigjeton” Ramën: Lider që shikon diellin dhe në momentet që Gjermania i ka vënë 9 kushte!

1
11

Ish-ambasadori, Agim Nesho i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se presidenti Francës, Emmanuele Macron ka ndihmuar të gjithë Europën dhe në mënyrë indirekte edhe Shqipërinë.

Agim Nesho: Ne jemi jashtë standardeve dhe mua më vjen keq që edhe njerëz shumë të nderuar që kemi ne këtu bien ndesh e propagandës bajate të disa sharlatanëve që në vend të tregojnë se ku është hëna të tregojnë atë gjë që bën budallai. E kapi Macron…

Jo! Macron ka ndihmuar jo vetëm Europën, por ka ndihmuar indirekt edhe Shqipërinë dhe mos bëjë edhe protagonist për të mos pranuar. Ai e ka thënë vetë si mund ta lëmë jashtë ne Shqipërinë. Por ka frikë nga proceset që ndodhin në Shqipëri. Ka frikë se ky lider i pakontrolluar, një lider që shikon diellin dhe në momentet që Gjermania i ka vënë 9 kushte se si duhet të veprojnë institucionet shqiptare, ai thotë po të duan le të vijnë ata në parlament ne i kemi lënë vendin bosh.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here