Protesta më e madhe e Kombit Shqiptar/ Basha mbyll protestën: U vulos largimi i Edi Ramës

0
19

“Bashkimi më fisnik për një kauz jetike si liria dhe drejtësia e vërtetë do të vazhdojë ditë e natë”, u shpreh Basha.

Pas 4 orësh protestë, kryetari i PD, Lulzim Basha, ka mbledhur qytetarët dhe mbështetësit e opozitës tek selia e PD.

Basha tha se kjo protestë do të sjellë lindjen e lirisë europiane.

“Ju morët me vete dhe bashkuat më të madhen e historisë kombëtare, dritën e shpirtit tuaj. Ju ndriçuat horizontin e shqiptarëve. Sot, në të 9-tën protestë, ju keni vulosur në mënyrë të pakapërcyeshme për opozitën dhe gjithë shqiptarët, largimin e Edi Ramës. Kemi mbajtur protestën më të madhe në histori”-tha Basha. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here