Ish-deputeti PD-së, Ramës: Nuk ke b**** t’i afrohesh Astirit, jo më të fitosh

0
15

Sot u mbajt protesta e radhës nga banorët e “Unazës së Re” të cilët kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre nga qeveria Rama.

Ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu, ndërsa u bëri thirrje qytetarëve ti bashkohen protestës së madhe të opozitës që do të mbahet më 13 prill, tha gjatë protestës se ka ardhur dita që Edi Rama nuk ka ku të fusë kokën, ndaj duhet shporrur njëherë e mirë.

“Në këto pesë muaj ju kam bërë thirrje që të rrëzojmë Edi Ramën, sepse nuk është projekti arsyeja që po prishen këto banesa, por është Edi Rama.

Sot nuk ju them thjeshte që të bëheni pjesë e Partisë Demokratike, por të bëhni pjesë e maxhorancës absolute ndaj ju bëj thirrje të bashkoheni.

Edi Rama sot është i vetëm dhe ka pas vetes vetëm banditët.

Edhe vetë deputetëve të tij u ka futur banditë që të mos ngrejnë krye.

Por bashkë të gjithë do i shporrim. Sot këta nuk kanë bythë të afrohen këtu.

Të gjithë qytetarët duhet të na mirëkuptojmë, ajo që është më e shëmtuar është që dëgjojmë Edi Ramën dhe Erion Veliaj që thonë se nuk më intereson se prishen shtëpitë, nuk më intereson se tenderi ka qenë korruptiv më të treja lotet, por do të fitojnë te Astiri.

Por si mund të fitosh ti kur ti nuk vjen dot këtu,

Çfarë ke bërë ti me 27 milion euro me taksat për infrastrukturën e shkollës.

Ku e ke taksën që mblodhe për ujin, dhe the që në fund të mandatit nuk do të ketë probleme me ujin.

Unë të dashur miq them që me këto vemje nuk mund të meremi më. Këta lozin për kokën e tyre sepse këta janë futur thellë duke vjedhur votat,

E dinë që duhet të dalin para drejtësië.

Këta kanë vjedhur Tiranën. Ka 6 vjet si kryeministër dhe nuk ka lënë bandit pa i dhënë tendera.

Ju ftoj të gjithë të bashkohemi me datë 13 prill. Opozitën e keni me vete, Partinë Demokratike e keni me vete për të gjitha të drejtat tuaja.

I bëj thirrje Policisë së Shtetit të tërhiqen nga provokimet”, tha Balliu

https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/2340063742939212/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here