“Edhe pak ditë…Do të plasë një tjetër protestë kundër Ramës!!!”

0
9

Lajmin e jep ish kryeministri Sali Berisha, i cili përmes një postimi në Facebook, publikon mesazhin e qytetarëve.

Mesa duket protestat anti-qeveri nuk kanë fund. Pas qytetarëve të Fierit, Roskovecit, Sarandës, Këlcyrës dhe fermerëve në Korçë, edhe bizneset e përpunimit të qumështit bëhen gati për protesta.

Postimi i Berishës

Bizneset e perpunimit te qumshtit drejt protestes antiqeveritare!

Ata paraljmerojne rritjen e çmimit te qumshtit dhe produkteve te tij!

Iu bej thirrje bizneseve te vendit te ndjekin shembullin e tyre.

Lexoni mesazhin e biznesmenit dixhital. sb

Doktor ju uruj shendet dhe jet te gjat. Jam menaxher shitjesh i nje nga fabrikat e qumeshtit me emer ne shqiperi. Me uljen e rimbursimit te tvsh nga ana e shtetit gje e cila ndikon drejt per drejt ne cmimin e produktit. Kjo ben qe cmimi ne treg te rritet dhe kerkesa nga klienti te ulet. Jemi te detyruar qe me dat 14.03.19 me nje marrveshje me te gjith firmat e tjera private te dalim ne proteste kunder ktij shteti mafioz qe po na heq buken e gojes. Flm . Tlutem pa emer se kemi njerez qe punojn ne shtet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here