“Jemi me popullin”. Deputeti i PD: Policia kishte thyer xhamat e kryeministrisë…

0
13

‘E dorëzuam mandatin dhe jemi një me qytetarët, jemi në krah të tyre dhe vendimmarrja do të jetë bashkë me ta.’

Deputeti i PD, Endri Hasa, i cili edhe ai ka dorëzuar mandatin dhe se skenarin e protestës do ta vendosin qytetarët. I ftuar në studion e lajmeve të Ora Neës, ai tha se opozita iu përgjigj kërkesës së sovranit.

Duke folur për protestën e 16 shkurtit, Hasa akuzoi policinë se kishte thyer paraprakisht xhamat e kryeministrisë për të laguar protestuesit.

Endri Hasa: Policia kishte thyer paraprakisht xhamat e kryeministrisë për të lagur me gaz dhe me lëndë kimike protestuesit. Erdhën me lule në protestë dhe u dhunuan nga policia.

Skenarin e  komandon populli. Ne jemi bashkë me popullin. E dorëzuam mandatin dhe jemi një me qytetarët, jemi në krah të tyre dhe vendimmarrja do të jetë bashkë me ta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here