Paralajmërimi i deputetes për protestën e studentëve: Një tjetër seancë dëgjimore URGJENTE!

0
107

Ndërsa protesta e studentëve vijon ndërsa tashmë këta të fundit janë ngujuar në ambjentet e fakulteteve përkatëse, deputetja e PArtisë Demokratike, Albana Vokshi, ka lajmëruar se nesër do të ketë një seancë tjetër urgjente në Komisionin e Edukimit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Vokshi shprehet se ministrja e Arsimit Besa Shahini është thirrur në Komision në orën 09:00 për të raportuar në lidhje me problematikën e arsimit të lartë dhe kërkesat e studentëve.

“Një tjetër seancë dëgjimore URGJENTE!

Nesër në ora 9.00, Ministrja e Arsimit Besa Shahini, është thirrur në Komisionin e Edukimit për të raportuar në lidhje me problematikën e arsimit të lartë dhe kërkesat e studentëve.

Mirëpres pyetjet, shqetësimet dhe sugjerimet tuaja për t’ia drejtuar Ministres Shahini.

#StudentëtTëParët”, – shkruan Vokshi.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here