Shkodër/ Qytetarët e revoltuar, po na detyrojnë të mbyllim bizneset…

0
174

Edhe tregtarë e tregut të Zdrales në Shkodër që është dhe tregu më i madh i veshjeve në qytet kanë zhvilluar protestë një orëshe kundër taksës së re ndaj biznesit të vogël.

Tregtarët për një orë kanë mbajtur të bllokuar hyrjet e tregut. Ata janë shprehur të revoltuar se kjo taksë do i detyrojë të mbyll bizneset dhe se fakti që po vendosen taksa në rrugë, në banesa, në tregje, po krijohet një situatë ku njerëzit vetëm po varfërohen.

Në mbështetje të tregtarëve të vegjël në Shkodër ka dalë dhe sindikata e pavarur e punëtorëve.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here