Pas të t%rmetit në mesnatë, të tjera lëkundje do të ndjehen në Shqipëri, ja zonat

0
48

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë në zona të ndryshme të Shqipërisë, ku më i fundit është regjistruar mëngjesin e sotëm në Kukës.

Sipas IGJEUM, (Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit) tërmeti i fundit me magnitudë 3, 5 ballë është regjistruar rreth 23 kilometra nga Kukësi në orën 09:31 të mëngjesit të sotëm.

Nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale. Kujtojmë se edhe gjatë ditës së djeshme Shqipëria është goditur nga një seri tërmetesh, më i madhi më magnitudë 4,1 ballë në Cërrik.
ertgfbv

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here