Teknika për gjumë të shpejtë: Si të flini për 60 sekonda

0
223

Nëse keni probleme me pagjumësinë, Ka edhe një teknikë tjetër që ia vlen ta provoni.

Ajo njihet si teknika 4-7-8 dhe sipas raportimeve pretendohet t’ju vërë në gjumë brenda 60 sekondave.

Gjithçka duhet të bëni është shumë e thjeshtë:

– Merrni frymë me hundë për 4 sekonda;

– Mbajeni frymën 7 sekonda;

– Lëshojeni frymën me gojë për 8 sekonda’

“Daily Mail” raporton se këto duhet të përsëriten 3 – 4 herë. Kjo teknikë i mbush me oksigjen mushkëritë duke qetësuar sistemit nervor.

Teknika është zhvilluar nga mjeku amerikan Adrew Weill, i cili pretendon se këto veprime janë të dobishme edhe për personat që përballen me ankth.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here