“Të përdhunofshin k*rvë shqiptare”, djali i kthehet maqedonasit: E dimë se kush je, u paralajmërove (FOTO)

0
373
Ditën e sotme deputetja Mesila Doda publikoi disa nga mesazhet kërcënuese që kishte marrë në Facebook nga qytetarë të ndryshëm të Maqedonisë. Ata e kërcënonin se do ta përdhunonin, teksa e quanin “ku*vë shqiptare”.Edhe pse komentet kundër maqedonasve ishin të shumta, me sa duket, një shqiptar nuk është ndalur vetëm me kaq. I revoltuar nga ofendimi që i është bërë deputetes që mbështet shqiptarët e Iliridës, ai i ka shkruar një prej kërcënuesve të shqiptares.

Unë i urrej politikanët shqiptarë, por nuk do lejoj që një grua të kërcënohet me përdhunim pa reaguar”, – shkruan ai në mesazhin dërguar JOQ.al.

Siç mund ta shikoni edhe nga mesazhi i dërguar në anglisht, shqiptari e quan plehrë dhe nuk arrin të kuptojë se si mund të ofendohet në atë lloj forme (me përdhunim) një njeri që nuk ndan të njëjtat ideale me të.

Më lejo të të kujtoj një shprehje të shqiptarëve “Mali me mali nuk takohen, por njerëzit takohen gjithmonë” dhe kur të takohemi, kam për të ta futur në b*thë sjelljen tënde. Mos harro, je paralajmëruar”, – shkruan ndër të tjera shqiptari, teksa e cilëson “llum” kërcënuesin e Dodës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here