Rama i bëri ftesë, Basha: Partia Demokratike e ka zgjedhur lirinë, pluralizim dhe demokracinë e vëretë

0
126

Kryeministri Rama nuk e ka zhvilluar sot “Komunikimine javës” por ka postuar një shënim ku I kërkon sëriht kreut të PD Lulzim Basha që të rimendojë për negociatat dhe të vendosë të kthehet në zgjedhje.

Pas disa minuatash ka ardhur edhe reagimi i kreut të opozitës  Basha i cili është shprehur edhe një herë  se Partia Demokratike e ka zgjedhur lirinë, pluralizim dhe demokracinë e vëretë.

Gjithashtu theksoi se kjo ishte një  kërkesë e dinake dhe shtirur-tha Basha.

Postimi i plotë:

 

E gjithë karriera e Edi Ramës është ngritur mbi blerjen e të gjithëve dhe çdo gjëje, të partisë, të aleatëve, të partnerëve, të bizneseve, të mediave, të shoqërisë civile. Me zhagen e lejeve të ndërtimit, të koncesioneve, të favoreve, të parave publike, Edi Rama ka blerë rrugën e tij deri në majën e pushtetit.

E vetmja që nuk ka blerë dot ndonjëherë Edi Rama ka qenë Partia Demokratike. Dje pasi mbylli edhe pazaret e fundit me ata që shiten dhe blihen, pasi bëri një listë kandidatësh me deputetë pasuria e të cilëvë e kalon edhe prodhimin kombëtar të Shqipërisë, Edi Rama kuptoi se prapë nuk mund të blejë dot pluralizmin dhe demokracinë, sepse demokratët e vërtetë nuk u shitën. Ndaj me dinakërinë e tij të zakonshme sot u shtir sikur ka hallin e Partisë Demokratike.

Partia Demokratike ka zgjedhur lirinë, pluralizmin dhe demokracinë e vërtetë. Kjo është kauza e drejtë, ky është shërbimi më i madh për popullin dhe për të ardhmen e Europiane të Shqipërisë. Partia Demokratike do të dalë më e fortë nga kjo betejë, ndërsa Shqipëria do të ketë Republikën e Re, të vërtetë dhe perëndimore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here