Standard.al

Mbi 5 orë rezistencë, i moshuari përgjigjet me breshëri, RENEA e ekzekuton

0

Përfundon pas rreth 5 orës përballja mes Lefter Zhirdu dhe Policisë.

Forcat RENEA, pas një shkëmbimi zjarri kanë ekzeketuar 71-vjeçarin.

Ngjarja nisi prej orës 13:20 minuta policia dhe forcat speciale rrethuan lagjen 11 nentori ne Elbasan për të neutralizuar një 71-vjeçarin i cili ishte armatosur me kallashnikov.

Ai nuk pranonte të dorëzohej ndërsa policia ka rrethoi zonën dhe forcat RENEA u përpoqën që të ndërhynin disa herë. Ngjarja ndodhi në lagjen “11 nentori”.

Drejtori i Policise se Elbasanit deklaroi se ishte nje person i rrezikshem. Ne oren 13:20 ai qelloi drejt policise dhe plagosi 2 te rinj kalimtarë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.