Standard.al

Bushati ja ‘plas’ Ramës: A të kujtohet sa e urreje UÇK-në në vitin ‘98…?

0

Kryeministri Edi Rama, i akuzuar nga politika kosovare se është investuar në ndarjen e Kosovës, që është kthyer në të vetmin politikan shqiptar që është konfliktuar me shumicën e politikanëve atje, doli sot në Prishtinë dhe foli me patos.

Por gazetari Andi Bushati e ka quajtur një patriotizëm banal dhe i ka kujtuar diçka kryeministrit.

“Duke dëgjuar sot patriotizmin banal të Edi Ramës dhe ditirambet që i thuri UÇK, m’u kujtuan ofendimet si bibë, debile dhe e çmendur që lëshonte në sytë e ne, ca gazetarëve, në vitin 1998, ndaj një këngëtareje të njohur, që thirri në një koncert në Tiranë: “Rroftë UÇK”,” shkruan Bushati.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.