Standard.al

“Zien rrjeti”/ Presidenti: Do mbroj Kushtetutën! Ramën e zë koka

0

Përplasja institucionale që po vijon prej disa javësh mes Presidentit të Republikës dhe mazhorancës qeverisëse duket se është kthyer tashmë dhe në “modën” e fundit të memeve në rrjetet sociale.

Një e tillë është dhe kjo e mëposhtmja ku shfaqet reagimi i kryeministrit Edi Rama ndaj vendosmërisë së Presidentit Ilir Meta për të mbrojtur me çdo kusht e çdo çmim Kushtetutën që siç thotë vetë kreu i shtetit, e ka miratuar ai vetë në kohën kur drejtonte Kuvendin e Shqipërisë me mbështetje të plotë të ndërkombëtarëve dhe me një votë unanime nga 140 deputetët e Kuvendit të Shqipërisë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.