Standard.al

Dalin fotot/ Protestuesi humb ndjenjat nga gazi lotsjellës, dërgohet në spital me urgjencë

0

Nga përplasja me forcat e rendit një qytetar ka mbetur i lënduar sot në Shkodër.

Protestuesit e tjerë kanë njoftuar ambulancën, e cila pas shumë vështirësish ka arritur ta marrë të lënduarin nga gazi lotsjellës dhe ta dërgojë me urgjencë në spital.

Protestuesit e opozitës janë përplasur me efektivët e policisë, duke hedhur në drejtim të tyre sende të forta, ndërkohë që forcat e rendit u janë përgjigjur me gaz lotsjellës dhe me spraj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.