Standard.al

Po kthehej në banesë, ja çfarë i ndodh Saimir Tahirit

0

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka mbërritur në banesën e tij tek “Kodra e Diellit” mbrëmjen e sotme, ku është përballur me një surprizë.

Aty prej disa minutash ishin mbledhur simpatizantë të tij, në shenjë mbështetjeje për këto momente të vështira të Tahirit.

Ish-ministri i ka falenderuar mbështetësit e tij.

Ndërsa, sot rreth orës 15:00, teksa po dilte nga banesa e tij, Tahiri tha për mediat: Nuk keni parë gjë akoma.

Ndërsa në orën 19:00 do të vendoset për fatin e tij nga Këshilli i Mandateve, pas kërkesës të Prokurorisë të Krimeve të Rënda për heqjen e imunitetit dhe lejimin e arrestimit të ish-Ministrit Saimir Tahiri.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.