Standard.al

Lamtumirë “plakje”! Ky është çaji që iu eleminon rrudhat

rrudh

 

Kjo do të jetë receta më e dashur për të gjithë ata që duan të mbeten të rinj e të bukur përgjithmonë.

 

E dini kush mund ta bëjë këtë mrekulli? Çaji i kanellës. Në një gotë me ujë të valuar hidhni 3 lugë kanellë pluhur dhe lëreni deri sa çaji të bëhet i vakët. Në këtë moment, shtoni 2 lugë mjaltë të papërpunuar dhe pijeni çajin në mëngjes dhe pasdite. Nëse e konsumoni rregullisht do të arrini rezultate mjaft të dukshme.

 

Ky çaj përveç se ju dhuron një lëkurë të bukur dhe ngadalëson plakjen, ai është gjithashtu i dobishëm për:

 

Inflamacionet dhe infeksionet e ndryshme   Redukton problemet me kapsllëkun   Rregullon nivelet e sheqerit në gjak   Ndihmon në humbjen e peshës   Heq dhimbjet reumatike   Zvogëlon sasinë e kolesterolit të keq në trup   Trajton infeksionet fungale në trup   Redukton dhimbjet menstruale.

 

Comments are closed.