Politikë

PD – PS përplasen për armët, opozita voton kundër

Florenc DrizariProjektligji “Për armët” pritet të rikthehet për shqyrtim ditën e hënë sërish në Komisionin e Ligjeve Projektligji "Për armët" ka shkaktuar përplasje qëndrimesh mes...

Raportimi para sigurisë, Noka: Zbulueshmëria e krimit, në nivele historike, Rama të korrigjojë shifrat

Florenc DrizariMinistri i Brendshëm: Nuk ka asnjë lidhje mes Agimit të Artë dhe qytetarëve të territorit të Republikës së Shqipërisë Shqipëria është një vend i...

Takimi me Fylen, Rama: Ngërçi do të zgjidhet pas 23 qershorit

Gëzim SaliuKreu i PS-së i paraqiti komisionerit propozimet e opozitës për garantimin e lirisë së zgjedhjeve Vetëm pas 23 qershorit Shqipëria do të jetë e...

Berisha-Fyles: Garantojmë zgjedhje me standarde

Florenc DrizariEurokomisioneri: Statusi kandidat për Shqipërinë, në dorë të politikanëve Komisioneri për Politikat e Zgjerimit dhe Fqinjësisë në Bashkimin Evropian, Stefan Fyle, përfundoi vizitën e...

Zbardhet strategjia e PD-së për 23 qershorin, Berisha: Do fitojmë me taktikën e 8 majit

Ina JanoTakimi me dyer të mbyllura, zbardhen direktivat e Kryeministrit gjatë dy orëve mbledhjeTë pranishëm Imami, Olldashi, Patozi dhe deputetë të tjerë demokratë Kryetari i...

Koalicioni i 23 qershorit, Rama tërheq ofertën për FRD-në: Topi do të luajë si lojtar i ri

Gëzim SaliuTri ligjet, kreu i PS-së: Më parë të dëgjohet zëri i opozitës, s’bëhet evropiane Shqipëria duke miratuar ligje“Me LSI-në kërkojmë një bashkëpunim strategjik...

Konferenca në Mynih, Berisha: Albanofobia kërcënim për stabilitetin e rajonit

Gëzim Saliu“Të hiqet dorë nga albanofobia, përgjigjja ndaj kërcënimit të copëtimit të shqiptarëve, bashkimi kombëtar” Ideja, sipas të cilës shqiptarët janë të copëtuar në 5...

Bojkoti i opozitës ndaj tri ligjeve, Stefan Füle takon sot Berishën, Ramën dhe Nishanin

Florenc DrizariStefan Füle: Nëse doni integrimin, miratoni sa më parë 3 ligjet Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Stefan Füle, pritet të takojë paraditen e...

Dy ditë nga vizita e Füles, Rama strikt për tri kushtet: S’vuajmë për ligje, por për ligjshmëri

Gëzim SaliuTryeza e tretë për sigurinë dhe rendin, kreu i PS-së: Mandatin tonë të parë ne do të rrisim pagat Dy ditë para vizitës së...

Berisha takon zv.presidentin e SHBA-së: Konsideratë për Shqipërinë, do ta vizitoj me kënaqësi

Ina JanoMynih, Kryeministri: Evropa dhe SHBA, partnerë të domosdoshëm për njëri-tjetrin Kreu i ekzekutivit, Sali Berisha, u takua dje me zëvendëspresidentin amerikan Joe Biden gjatë...

Kryesore