Asambleja e hajdutëve, që qelbet erë kalbësire mafioze!

0
84

Nga Petrit Vasili:

Asnje minute mediatike nuk meriton nje asamble, qe per brigadier ka Ramen.

Nje koleksion grabitqaresh, te korruptuarish dhe kusaresh ç’mund te prodhoje pervec nje grabitje tjeter edhe me mostruoze se me pare.

Rilindja e kalbur gjer ne palce ne skandale kaq te renda sa e kane kapercyer edhe oqeanin s’ka asgje më se cfare te thote e prodhoje pervecse grabitje te tjera edhe me mostruoze.

Nese nje analist i kujdesshem do te donte te shkruante skandalet e Rames dhe rilindjes do te mbushte volume te tera.

Te pacipe e te pashpirt, antiligj dhe antishtet Rama dhe rilindja jane sot shembelltyra me e shemtuar se cfare mund te beje nje bande politike mafioze kur kap shtetin.

Rama ky derdellites profesionist, qe ben komente nga Azia ne Afrike dhe nga Australia ne Amerike nuk kthem dot asnje pergjigje per akuzat shume te renda te njeriut me te rendesishem te tij Ahmetajt.

Rama fajtori, pergjegjesi dhe shfrytezuesi i inceneratoreve, i kanabazimit te vendit, i qindra  koncesioneve hajdute, i mijra tenderave korruptive, i aferes se portit te Durresit, i shperberjes se policise, i vjedhjes se miliona te dhenave personale, i arbitrazheve qindra milione euro, nuk pergjigjet dot per keto, por brockullit per Asamblene e hajduteve.

Rama ky armik i betuar i shqiptareve qe i detyron te largohen me qindra mijra dhe shpopullon Shqiperine deri ne zhberje po derdellit pef asamblene e hajduteve.

Rama ky armik i betuar i qindra mijra pensionisteve qe jetojne ne skamje, varferi dhe mizerje dhe s’ka asnje pergjigje per ta por pēllet per Asamblene e hajduteve.

Ky eshte profili i Rames dhe Asamblese se neverise dhe kusarise.

Kjo kalbesire mafioze duhet shembur sa me pare, sepse eshte kthyer ne nje te keqe, qe po ha dhe shqyen vendin si dhe shpresat e njerezve te thjeshte duke mbjelle vetem deshperim e mjerim.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here