Përshkallëzohet protesta e studentëve të mjekësisë, tentojnë të hyjnë në Kuvend

0
736

Është përshkallëzuar posta e studentëve të mjekësisë të cilët po tentojnë të hyjnë në ambientet e Kuvendit.

Studentët e nisën protestën e tyre kundër vendimit të qeverisë së Edi Ramës të cilët i kushtëzojnë marrjen e diplomës me punën e detyruar prej 5 vitesh në Shqipëri, në të kundërt duhet të paguajnë 5300 euro.

Studentët marshuan nga Fakulteti i Mjekësisë në drejtim të Ministrisë së Arsimit dhe më pas u vendosën para Kuvendit.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here