Bushati: “Mjerim, mjerim, mjerim ky prezantimi i kandidatëve për të drejtuar SPAK-un

0
192

Sot në KLPpo zhvillohet procesi i përzgjedhjes së kreut të ri të SPAK, që ka filluar me prezantimin e tri kandidatëve që konkurojnë për postin e kryetarit të Prokurorisë së Posaçme: Edvin Kondili, Adnan Xholi dhe Altin Dumani. Procesi , që ka tërhequr vëmendjen të madhe nga opinioni brenda dhe jashtë vendit dhe po transmetohet direkt thuajse nga të gjitha mediat në vend, ka sjellë reagimin e parë.

Analisti Andi Bushati vërejti: “Mjerim, mjerim, mjerim ky prezantimi i kandidatëve për të drejtuar SPAK-un si dhe ai i anëtarëve të KLP-së që duhet të vendosin për ta. Nga sa shihet, dyshoj se mediokriteti dhe paaftësia janë edhe më të rënda sesa kapja nga politika,” nënvizoi ai në Fb.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here