Lamtumirë “Tomkë”! Ndërron jetë në moshën 57-vjeçare aktori i njohur Enea Zhegu

0
338

Ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare aktori i njohur i kinematografisë shqiptare, Enea Zhegu, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Aktori Enea Zhegu ka qenë pjesë e disa prej filmave më të bukur shqiptar, si “Tomka dhe shokët e tij”, “Lulëkuqet mbi mur”, “Njeriu me top”, “Një jetë më shumë”.

Ai u bë i njohur që në fëmijërinë e tij, kur luajti personazhin e “Tomkës”, në filmin e njohur “Tomka dhe shokët e tij”.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here