Kreu i të rinjve Republikanë i dorëzon Metës flamurin e Kapitolit

0
96

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim Kryetarin Nacional të Republikanëve të Rinj të Shteteve të Bashkuara, Rick Loughery dhe bashkëpunëtorët e tij.

Gjatë këtij takimi është bërë edhe ceremonia e dorëzimit të flamurit valëvitës amerikan shoqërues në Kapitol Hill.

Reagimi i Presidentit Ilir Meta pas takimit:

‘Kënaqësi e posaçme të takoja Kryetarin Nacional të Republikanëve të Rinj të Shteteve të Bashkuara, Rick Loughery dhe bashkëpunëtorët e tij.

I nderuar të më dorëzonte, me propozim të Kongresmenit, Ron Estes, flamurin amerikan shoqërues valëvitës mbi Kapitol.

Më njohën me nismën për forcimin e bashkëpunimit të ‘Republikanëve’ të rinj me FRPD, një kontribut i çmuar për marrëdhëniet e gjithanshme midis dy vendeve tona dhe i lumtur të dëgjoja nga Loughery se do të rikthehen së shpejti në Tiranë për projekte të reja bashkëpunimi.

Një brez i ri politikanësh dinamikë dhe bartës të vlerave më të mira të demokracisë amerikane, janë një garanci më shumë dhe afatgjatë për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve të shkëlqyera midis Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara.

Përfshirja më e gjerë dhe aktive e të rinjve në politikë, domosdoshmëri për ndryshime të shpejta dhe premtuese’.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here