Eno Karapici prezanton programin e LSI-së për zonat e lira ekonomike: Kuçova ka një traditë historike si qytet industrial

0
3

Kandidati për deputet në radhët e LSI-së Enon Karapici nëpërmjet një statusi në Instagram ka bërë me dije se ditën e sotme kanë pasur një takim në Kuçovë, ku kanë prezantuar programin e LSI-së që ka për zonat e lira ekonomike.

Karapici shkruan:

Sot prezantuam vizionin dhe programin e LSI për Kuçovën, në prani të Prof. Arben Malaj, të Z. Gjergj Buxhuku – President i Konfindustria, Z. Ardit Cela – Kandidat i LSI per qarkun Berat.

Kucova gjithashtu do të përfshihet në këtë program me ndërtimin e një zone të lirë ekonomike në sektorin e metal-mekanikës dhe informacionit dhe teknologjise.
Kuçova me traditën historike që ka si qytet industrial, gëzon atribute të rëndësishme për suksesin e kësaj zone. Gjithshtu Baza e Natos e vendosur këtu është një vlerë e shtuar dhe garanci për mirëfunksionimin e këtij projekti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here