Tritan Shehu: Lamtumirë Prof. Dr. Panajot Boga! Sot, ditë zie për mjekësinë shqiptare

0
208

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të mjeku të njohur të Ortopedisë, Panajot Boga.

Shehu shkruan në “facebook” se sot është një ditë zie  për mjekësinë dhe veçanërisht për ortopedinë shqiptare.

“Lamtumire Prof. Dr. Panajot Boga! Sot eshte nje dite zi per mjekesine e vecanerisht per ortopedine shqiptare, qe humbi mjekun e talentuar e novator, profesorin tone, organizatorin energjik e te kudo gjendur, drejtuesin jete gjate te sherbimit te ortopedise, aplikuesin e guximshem e vizionar te shkences e progresives ne ate fushe kaq te gjere te mjekesise. Ngushellimet me te sinqerta familjes se tij, kolegeve, bashkepuntoreve te rinj e te dikurshem, miqve, te gjitheve, per kete humbje te madhe”, shkruan Shehu.

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here