Covid-19/ Meta-qytetarëve: Mos rendni pas konspiracioneve, kjo situatë nuk do të vazhdojë pafundësisht

0
3

Presidenti Ilir Meta i ftuar ne Rtv Ora me gazetaren Beti Njuma ka folur per situaten aktuale te koronavirusit ne vend.

“Jane marr dy nisma te rendesishme, qytetaret duhet te degjojne dhe te prekin rezultatet e tyre… Te qendrojne larg burokracive.

Rreziku i pare kercenues nga covid -19 para dy muajsh ishte ne itali, tek ne masat jane me lehtesuese.

Kjo situate nuk mund te vazhdoje keshtu pafundesisht, ende nuk ka nje vaksine kunder kesaj pandemie”…

Duhet ta keni te qarte qe mos rendni pas konspiracioneve, une kam basshkepunuar me ramen vetem per te miren e qytetareve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here