Përplasja me Metën, shqiptarët kundër Ramës: E ka mbushur kupën

0
1

Përplasja mes kryeministrit Rama dhe presidentit Meta, është kthyer në lajmet e këtyre ditëve të verës. Nga ana tjetër edhe shqiptarët janë të ndarë mes dy qëndrimeve, por shumica prej tyre mendojnë se Rama po e tepron me veprimet e tij politike.

Në një sondazh online të realizuar nga “Ora Neës” në Facebook, shumica e shqiptarëve shprehen se kreu i qeverise “e ka mbushur kupën”.

Pyetjes “Kush e ka mbushur kupën, kryeministri Rama apo presidenti Meta?”, 42 % i përgjigjen po për presidentin, ndërsa 58 % po për Kryeministrin Edi Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here