Vjen edhe reagimi i ambasadës së SHBA-së për protestën e opozitës…

0
139

Ka përfunduar protesta e 7 kombëtare e opozitës së bashkuar, ka ardhur edhe reagimi i ambasadës së SHBA-së në Tiranë.

Me një gjuhë më të moderuar se herët e tjera, ambasada e SHBA dënon dhunën në protestë.

Reagimi i Ambasadës së SHBA-së:

Ambasada e SHBA dënon dhunën që ndodhi gjatë protestës se djeshme

Grumbullimi paqësor dhe e drejta për të shprehur pakënaqësitë ndaj qeverisë janë shtylla të demokracive të shëndosha, por janë të drejta që duhen ushtruar paqësisht.

Përdorimi i mjeteve piroteknike, sidomos kur vënë në shënjestër policinë, nuk është akt paqësor, është i papranueshëm dhe jodemokratik.

Iu bëjmë thirrje të gjithë organizatorëve të protestës të ndalojnë aktet e dhunshme dhe të angazhohen në dialog konstruktiv.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here